نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز دومین برنامه روایت پژوهی همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم

با توجه به اهمیت روایت‌پژوهی در انتقال دانش و تجارب آموزشی و تربیتی برنامه روایت پژوهی در سه سطح فرهنگیان، دانشجو معلمان و دانش‌آموزان برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به گفته دبیرستاد بزرگداشت مقام معلم به منظور ثبت و اشاعه خاطرات و تجارب ارزشمند معلمان ، دومین برنامه روایت پژوهی همانند سال قبل همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار می شود.

علیرضا مصباح فر افزود :

علاقمندان می‌توانند تجارب و روایت‌های خود ( هر روایت) را در قالب فایل ورد (Word) و حداکثر 3000 کلمه تدوین و در صفحه اصلی سایت اداره کل آموزش و پرورش به آدرسwww.yazdedu.ir ؛ بخش اعلانات، قسمت« فرم ثبت روایت ‌پژوهی» بارگذاری نمایند.

  زمان شروع بارگذاری فایل‌ها از تاریخ چهارشنبه 12/02/1397 همزمان با روزمعلم خواهد بود و هیچ محدودیتی برای ثبت تعداد روایت‌ها توسط هر فرد نیست.

در تدوین روایت‌ها به نکات زیر توجه شود:

- تجربه بیان شده، تجربه زیسته فرد باشد؛ به‌عبارت دیگر فرد به عنوان همکارمعلم، دانشجو معلم یا دانش‌آموز، در جریان تجربه نقش داشته باشد.

-  روایت‌ها باید شامل تجارب تعلیم و تربیتی باشد که نشان دهنده فرآیند تعلیم و تربیت در دوره‌ای خاص است.

- روایت‌ها می‌تواند شامل رفتارهای رایج با دانش‌آموزان، توصیف رابطه سازنده معلم با دانش‌آموزان، تحول فضای ارتباط در مدرسه، شوق معلمی، شیوه تدریس و... باشد.

- پس از ارزیابی، از روایت‌های برتر هر حوزه در مراسمی تقدیر به عمل آمده، تعدادی از روایت‌های منتخب در این مراسم توسط راویان بیان شده و مجموعه روایت‌ها در بخش‌های مختلف بصورت کتاب با ذکر نام افراد چاپ خواهد شد.

- افراد می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر در زمینه روایت پژوهی، مجله رشد مدرسه فردا- بهمن ماه95  (www.roshdmag.ir) را مطالعه یا فایل پی‌دی‌اف مجله مذکور را از این قسمت دریافت نمایند.

- هر روایت در فایل ورد جداگانه آماده و بارگذاری شود.