نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز مروری بر جشنواره فیلم رشد در یزد

مدیرکل آموزش و پرورش : آموزش های غیر مستقیم ، یادگیری را سریع ، عمیق ، پایدار و جذابتر می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد درمراسمی مرور فیلم های آموزشی و تربیتی چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در یزد آغازشد .
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد دراین مراسم با اشاره به سوابق و قدمت این جشنواره در ایران گفت : رویکرد این جشنواره علمی ، هنری ، فرهنگی و  تربیتی است که زمینه گسترش فرهنگ آموزش های غیرمستقیم را از طریق  آموزش های دیداری و شنیداری فراهم می سازد.
"دکتر عباسعلی دانافر"  با یادآوری این نکته که آموزش های غیر مستقیم یادگیری را سریع تر ، عمیق تر ، پایدارتر و جذاب تر می کند افزود :" انتقال فرهنگ و آموزه های علمی ،  تربیتی  و محتوای درسی از طریق راه های غیر مستقیم و خلاقانه به ویژه با استفاده از ابزار هنر و ادبیات بسیار موثر تر صورت می گیرد "
"دانافر" افزود: استفاده از رسانه و فیلم های آموزشی به عنوان یک پیوست فرهنگی نیز علاوه بر تقویت یادگیری ، انگیزه را افزایش و محیط را جذاب تر می کند و آموزش را از یکنواختی ، دلزدگی و کسالت دور می سازد .  
درادامه معاون پژوهش و برنامه ریزی و دبیر این همایش گفت : نمایش فیلم های آموزشی ، تربیتی چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد از امروز در 16 سالن یزد آغاز و تا 10 اسفند ماه ادامه خواهد داشت .
فیلم های این جشنواره در تمامی شهرستانها و مناطق 14 گانه آموزش وپرورش به نمایش گذاشته می شود و به نحوی برنامه ریزی شده است که افزون بر 30 هزار دانش آموز، والدین ودانشجو معلمان از این فیلم ها دیدن کنند .
"آقای ایراهیمی مدیر جشنوارهای بین المللی آموزش وپرورش "هدف از برگزاری جشنواره فیلم رشد را علاوه بر استفاده از این رسانه آموزشی در فرآیند آموزش فراهم آوردن  زمینه  تولید و ساخت فیلم توسط معلمان ، دانشجو معلمان،  دانش اموزان و شرکت در جشنواره ها یعدی ذکرکرد
نمایش فیلم های کوتاه ماه پیشونی ،  نقاشی برروی سفال ، طعم بهشت و اجرای سرود توسط دانش آموزان با نیاز های ویژه ذهنی از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود