نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم تجلیل از معلمان شاخص استان یزد

از 66 نفر از معلمان شاخص و اثرگذار یزد که به عنوان فرهنگیان نمونه استان در سال تحصیلی 98- 97 برگزیده شده بودند، در آئینی با حضوراستاندارو مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، استاندار یزد با قدردانی از تلاش معلمان در حوزه تعلیم و تربیت اظهار امیدواری کرد که آنها در چارچوب مسئولیت و رسالت اجتماعی و تاریخی مهمی که در تربیت آینده سازان جامعه به عهده دارند، باید بیش از گذشته گام های مثبتی را در این زمینه بردارند.
" محمدعلی طالبی " اظهار داشت: در استان یزد فضای خوبی برای همدلی و تعامل معلمان و مسئولان اجرایی همیشه وجود داشته است.
رئیس شورای آموزش و پرورش یزد تصریح کرد: تمام امکانات و توان ما باید در راستای رفع مشکلات  آموزش و پرورش و مسائل صنفی معلمان به کار گرفته شود وهرچه بیشتر برای رفع مشکل فرهنگیان به تلاش کنیم.
طالبی ادامه داد: عملکرد معلمان حق التدریس ، خرید خدمات آموزشی و رسمی در جایگاه خوبی قرار دارد که از این بابت جای قدردانی است.
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به اینکه افراد در جامعه به سه دسته تقسیم می شوند گفت : دسته اول کسانی  هستند که سعی می کنند وظایفشان را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهند و حضور به موقع در اجرای برنامه ها دارند و دسته دوم کسانی که متناسب با شرح وظایفشان کار نمی کنند .
" عباسعلی دانافر " گفت : دسته سوم  که مورد نظر ما  هست ، کسانی هستند که تلاش می کنند و پا را فراتر از عرصه تعریف شده نقششان میگذارند که  معلمان تاثیر گذار و شاخص در دسته سوم قرار می گیرند .
دانافر اظهار داشت: جامعه فرهنگی استان یزد انسان‌های دلسوز، فهیم و اخلاق‌مدار هستند و بی‌شک ۶۶ معلم شاخص و تأثیرگذار، نماینده جامعه معلمان دلسوز و تأثیرگذار استان هستند.
وی بیان کرد: در استان یزد بالغ بر ۱۵ هزار معلم و فرهنگی مشغول به فعالیت هستند که همه آنها دارای سوابق درخشان در تدریس بوده و هر یک به تنهایی می‌توانند الگو باشند.
دانافر با تبریک هفته معلم به تمام معلمان و فرهنگیان استان یزد عنوان کرد: امیدواریم به رغم تمام مشکلات و نواقص موجود، همچون گذشته بتوانیم گام های مؤثر در اعتلای سطح دانش و فرهنگ این استان برداریم.
گفتنی است در این مراسم که با حضور استاندار یزد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و برنامه ریزی استانداری، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان یزد، فرمانداران یزد و مهریز، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد و جمعی از مسئولان استان و آموزش و پرورش برگزار شد، از ۶۶ معلم شاخص و اثرگذار استان یزد تجلیل شد.
در این مراسم همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان یزد در ادوار گذشته و جمعی از پیش کسوتان نیز حضور داشتند.