نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش مدیران مدارس دریزد

به همت انجمن علمی مدیران استان یزد همایش مدیران مدارس در تالار معلم برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد دراین همایش یکی از اساتید دانشگاه تهران به مهارت های ارتباط با دانش آموزان پرداخت و گفت:برای برقراری ارتباط باید به جنس مخاطب نزدیک شد و برای درک افراد باید درجایگاه آنان قرارگرفت.

" دکترغلامرضا حسینی نژاد" از آرامش به عنوان بزرگترین ابزار برای برقراری ارتباط یادکرد و افزود :"مهم ترین ابزار مدیر آرامش است  و بزرگترین دام و مخرب ارتباط خشم است. خشم مرگ ارتباط و گورستان استعداد است . آرامش باید در رفتار ، احساس و قضاوت خود را نشان دهد."

ایشان افزود : . بدترین نوع ارتباط این است که تظاهر به دوست داشتن بکنید ولی واقعا دوستدار نباشید و باید به قول هایی که به دانش آموزان می دهیم متعهد باشیم .

درادامه این نشست دکتر حسن عشایری به روش های رویارویی با آسیب‌های اجتماعی در آموزش و پرورش پرداخت و گفت نطفه آغاز آسیب اجتماعی دروغ است و ضعف ما این است که بیشتر به آسیب پذیر توجه می کنیم و از آسیب رسان ها غافل می مانیم

عشایری دروغ و محبت زیاد را از عوامل بروز آسیب ها دانست و گفت : هرچند عسل چیز خوبی است ولی اگر سر کسی را درعسل فرو کنیم خفه خواهد شد

وی علل بروز رفتار های پرخطر را  محیط مساعد برای رفتار پر خطر در خانواده ، آموزش و پرورش ، محیط اجتماعی و ساختار خانواده ها دانست و گفت : افزایش شعاع اعتماد ، جرات ورزی  و توجه به هیجان ها ازجمله راههای پیشگیری از آسیب هاست .