نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم با حضور سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت

جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم با حضور سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت


ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد با حضور" معصومه گرانمایه " سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت برگزارشد .

 در این جلسه سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت آموزش و پرورش در نشست ستاد بزرگداشت مقام معلم در استان یزد گفت: کیفی ترین شاخص ها برای انتخاب معلم نمونه در کشور شناسایی و اجرا می شود                                  .
" معصومه گرانمایه " ضمن تشکر از فعالیت‌های خلاقانه و موثر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد نقش مستندسازی و تجربه گردانی در ارتقای فعالیت های استان ها را یادآور شد.
وی به اشتراک گذاشتن تجارب و استفاده ازتجارب سایر استانها را ضروری دانست و افزود : روش انتخاب معلم نمونه به صورت خود اظهاری و تکمیل فرم بر اساس شاخص های کیفی انجام می شود .
گرانمایه با تاکید بر اینکه اجرای برنامه کیفی باید در کنار رسالت والای معلم عملی شود ادامه داد: با استفاده از سند تحول و مصاحبه های صاحب نظران آموزش و پرورش،شاخص هایی در جهت اصول و سیاست های حاکم بر برنامه های تکریم به صورت دستور العمل ارائه شده است.
در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تشکر از همکاران آموزش و پرورش استان مناطق آموزشی، مدیران مدارس، انجمن های اولیا و مربیان اظهار داشت : نکوداشت مقام معلم مربوط به هفته و روز خاصی نیست و این تکریم باید در طول سال در سطوح مختلف جامعه انجام شود                                                                         
 " عباسعلی دانافر " اظهار امیدواری کرد که شان معلمان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .
وی از برنامه های بسیار موفق در هفته بزرگداشت مقام معلم را حضور مسئولین در مدارس استان و ذکر خاطراتشان برای دانش آموزان دانست که این موضوع باعث نگرش مثبت و خودباوری دانش آموزان و باور اینکه این امکان در مدارس وجود دارد که به درجات و مراحل مختلف رشد   می توان  رسید                                                         .            
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد نیز در ادامه این نشست به عمده برنامه های این ستاد اشاره کرد و گفت : محوریت برنامه های بزرگداشت مقام معلم مدرسه محوری، تشکل های دانش آموزی، انجمن و سازمان های مردم نهاد است که بر اساس مصوبات شورای آموزش و پرورش استان برنامه هایی را اجرا می کنند.
" علیرضا مصباح فر" از اهم برنامه های بزرگداشت مقام معلم می توان  به برگزاری مسابقات قرانی فرهنگیان، کاروان قرآنی فرهنگیان در مدارس با عنوان کاروان حاج حسن دانش ، نواختن زنگ سپاس در مدارس، برگزاری مراسم سپاس از معلمان استثنایی، برگزاری جلسات اندیشه ورزی دیدگاههای شهید مطهری، برگزاری مسابقات بازی های فکری و آموزشی فرهنگیان و حضور استاندار و مسئولین استانی در مدارس محل تحصیل خود و تجلیل از معلمان اشاره کرد                                                                 .
معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی، برگزاری جلسات شب شعر ویژه فرهنگیان، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه آثار هنری معلمان، برگزاری جلسات پژوهشی معلمان در حوزه درس پژوهی و روایت پژوهی، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های فوتسال، پرتاب دارت، کوهپیمایی، پیاده روی، والیبال و دوچرخه سواری، ادای احترام به شهدای فرهنگی، نشست گروه قشر بسیج فرهنگیان از دیگر برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم استان یزدبیان کرد.