نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم تجلیل از معلمان شاخص استان یزد

مراسم تجلیل از معلمان شاخص استان یزد


از 66 نفر از معلمان شاخص و اثرگذار یزد که به عنوان فرهنگیان نمونه استان در سال تحصیلی 98- 97 برگزیده شده بودند، در آئینی با حضوراستاندارو مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، استاندار یزد با قدردانی از تلاش معلمان در حوزه تعلیم و تربیت اظهار امیدواری کرد که آنها در چارچوب مسئولیت و رسالت اجتماعی و تاریخی مهمی که در تربیت آینده سازان جامعه به عهده دارند، باید بیش از گذشته گام های مثبتی را در این زمینه بردارند.
" محمدعلی طالبی " اظهار داشت: در استان یزد فضای خوبی برای همدلی و تعامل معلمان و مسئولان اجرایی همیشه وجود داشته است.
رئیس شورای آموزش و پرورش یزد تصریح کرد: تمام امکانات و توان ما باید در راستای رفع مشکلات  آموزش و پرورش و مسائل صنفی معلمان به کار گرفته شود وهرچه بیشتر برای رفع مشکل فرهنگیان به تلاش کنیم.
طالبی ادامه داد: عملکرد معلمان حق التدریس ، خرید خدمات آموزشی و رسمی در جایگاه خوبی قرار دارد که از این بابت جای قدردانی است.
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به اینکه افراد در جامعه به سه دسته تقسیم می شوند گفت : دسته اول کسانی  هستند که سعی می کنند وظایفشان را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهند و حضور به موقع در اجرای برنامه ها دارند و دسته دوم کسانی که متناسب با شرح وظایفشان کار نمی کنند .
" عباسعلی دانافر " گفت : دسته سوم  که مورد نظر ما  هست ، کسانی هستند که تلاش می کنند و پا را فراتر از عرصه تعریف شده نقششان میگذارند که  معلمان تاثیر گذار و شاخص در دسته سوم قرار می گیرند .
دانافر اظهار داشت: جامعه فرهنگی استان یزد انسان‌های دلسوز، فهیم و اخلاق‌مدار هستند و بی‌شک ۶۶ معلم شاخص و تأثیرگذار، نماینده جامعه معلمان دلسوز و تأثیرگذار استان هستند.
وی بیان کرد: در استان یزد بالغ بر ۱۵ هزار معلم و فرهنگی مشغول به فعالیت هستند که همه آنها دارای سوابق درخشان در تدریس بوده و هر یک به تنهایی می‌توانند الگو باشند.
دانافر با تبریک هفته معلم به تمام معلمان و فرهنگیان استان یزد عنوان کرد: امیدواریم به رغم تمام مشکلات و نواقص موجود، همچون گذشته بتوانیم گام های مؤثر در اعتلای سطح دانش و فرهنگ این استان برداریم.
گفتنی است در این مراسم که با حضور استاندار یزد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و برنامه ریزی استانداری، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان یزد، فرمانداران یزد و مهریز، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد و جمعی از مسئولان استان و آموزش و پرورش برگزار شد، از ۶۶ معلم شاخص و اثرگذار استان یزد تجلیل شد.
در این مراسم همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان یزد در ادوار گذشته و جمعی از پیش کسوتان نیز حضور داشتند.